Ali Ayrancı

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Zirkonyum diş kaplama beyaz dişlere sahip olabilmek için uygulanan bir işlemdir. Bu işlemde zirkonyum maddesi kullanılarak dişlere beyaz, parlak ve estetik bir görüntü verilir. Zirkonyum maddesi aynı zamanda sıcağa da dayanıklı bir madde olduğu için zirkonyum diş kaplama yaptıran müşteriler sıcak-soğuk hassasiyetinden kaynaklanan sorunlarından da kurtulmaktadırlar. Zirkonyum diş kaplama işlemi sonrası zirkonyum maddesi sayesinde dişler leke tutmazlar. Yani bu işlemi gerçekleştirdikten sonra dişlerde herhangi bir sararma ya da lekelenme söz konusu değildir. Kaplamalarda genelde metal kullanılır fakat bu kaplama metal içermediği için de çok avantajlıdır. Metal bir içeriği olmadığı için dişlere ve diş etine hemen uyum sağlar böylece ileride metal yapıdan dolayı oluşabilecek sorunlardan da kurtulunmuş olunur.

Zirkonyum Diş Kaplama Yaptırmak İçin Yaş Aralığı Var Mıdır?

Diş kemiği ve yapısı 18-20 yaşına kadar gelişim göstermeye devam ettiğinden dolayı diş hekimleri tarafından 20 yaşından sonra tedaviye başlamanın daha sağlıklı olduğu düşünülür.

Zirkonyum Diş Kaplama Yapılmayan Durumlar Nelerdir?

Dişlerin arasında fazla boşluk olan diş yapısına sahip müşterilere bu işlemin uygulanması tavsiye edilmez. Dişler arasındaki boşluklardan dolayı kaplama destek alamaz ve kırılmalar yaşanabilir. Fakat implant yardımı ile yine de bu işlem gerçekleştirilebilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Konya zirkonyum diş kaplama yaptıran müşterilerden gelen dönüşlere göre bu işlemin süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir fakat düzenli kontrol ve bakım ile bu süre uzatılabilir. Bu işlem doğal bir işlem olduğu için süre oldukça uzundur. Kaplamalarını kullanılan malzemeye ve işleme göre ömür boyu kullanan müşteriler de vardır.

Zirkonyum Diş Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

– Hastaya anestezi uygulanır.

– Dişler alınan ölçülere göre küçültülür.

– Yapılması gerekiyorsa geçici dişler yapılır.

– Hastayla renk seçimi yapılır.

– Geçici dişler çıkartıldıktan sonra onların yerine hazırlanan dişler takılır. Bu dişlerin hazırlığı biraz zaman alabilir.