Ali Ayrancı

Konya İmplant Diş Tedavisi ve Konya İmplant Fiyatları

Konya Implant Tedavisi Nedir?

Konya implantKonya implant tedavisi ve Konya implant fiyatları için Dt. Ali Ayrancı ile iletişime geçebilirsiniz.

Konya implant tedavisi, diş tedavisinde tercih edilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Konya implant tedavisi ile daha sağlıklı dişlere sahip olmanız mümkündür. Konya’da implant tedavisi, eksik dişlerin tedavisinde tercih edilen gelişmiş yöntemlerin başında yer almaktadır. Çene kemiğinin içerisine yerleştirmiş olduğumuz titanyumdan yapılmış vidalar kullanılmaktadır. Günümüzde implant tedavisine daha sık başvurulmasının nedeni, diğer dişlere zarar verilmemesidir. Konya implant tedavisi, diğer dişleri de koruma altına alarak tedavi sürecinin devam etmesine yardımcı olacaktır. Vida üzerine yerleştirilecek olan diş protezleri, sağlam şekilde ayarlanmaktadır. Böylelikle ağzınızı da rahatlıkla açıp kapama yetkisine sahip olur ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

konya implant tedavisi ve implant fiyatları
konya implant tedavisi ve implant fiyatları

Konya implant fiyatları

Diş implatına gereksinim duyan hastalarımız, haliyle işin maddi boyutunu da araştırmaktadır. Diş hekimliğimizde yaptıracağınız Konya implant fiyatları ekonomik düzeyde tutulmaya çalışılmaktadır. Kaliteli malzemeler, üst düzey teknik ve tecrübeler doğrultusunda tedavi süreci başarıyla yerine getirilmiş olacaktır.

Şimdiye kadar yüzlerce hastalarımızı diş ve diş etine dair sorunlarından kurtarmış bulunuyoruz. Almış olduğumuz olumlu geri dönüşümler bizi daha da olumlu yönde teşvik etmekte ve sizlere memnuniyet verecek bir hizmetler sunmaktayız. İmplant, diş tedavilerinde oldukça fazla tercih edilen bir uygulamadır. İmplant tedavisinde ücretler belirlenirken kullanılan implant türü, implant yapılacak diş sayısı ve diğer etmenler göz önünde bulundurulur. Kliniğimiz bünyesinde uygulanan implant tedavilerin ücretleri hakkında detaylı bilgi için iletişim kurmanız gerekmektedir.

İmplantlar tıpkı doğal diş yapıları gibi tüm ağız ve diş sorunlarınızı kökten çözecek uygulamalardır. En sağlıklı ve kesin çözüm arayanlar için son teknolojik tıp yöntemlerinin getirmiş olduğu modern bir uygulamadır. Bu sayede dişlerinizin görünümlerinde de hiçbir uyumsuzluk olmaz. Yüzünüzdeki gülümsemeyi geri kazanmanızda size yardımcı olur.

Konya implant tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek, implant tedavisi ücretlerimizi öğrenmek ve randevu oluşturmak için hemen kliniğimizin iletişim kanallarını kullanınız.

İmplant tedavisi nedir?

Dişlere uygulanacak olan implantlar, rahatlıkla konuşup yemek yemenizi sağlayacaktır. Diş kök görevi göreceğinden dolayı tüm fonksiyonları yerine getirmeniz de son derece kolay olacaktır. Aynı doğal diş gibi faydalanabileceğiniz implantlar ile artık tedaviden en kolay şekilde yararlanmaya başlamanız da mümkün hale gelecektir.

Teknolojinin dur durak bilmeden gelişim göstermesi elbette ki en çok sağlık sektöründe yeni tanı, teşhis ve tedavi yöntemlerini geliştirmemize fayda sağlamaktadır. Modern diş hekimliği içerisinde aktif olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olan Konya’da implant tedavisi hakkında bilinmeyen ve merak edilen her şeyi bu yazımızda ele aldık.

Eksik dişler hem sağlık hem de estetik görünüm açısından insanlarda sorunlara yol açmaktadır. Gelişen teknoloji vasıtasıyla diş hekimliğinde kullanılan geleneksel yöntemlere (köprü ve protez tedavisi) ek olarak implant diş tedavisi de artık aktif olarak hayatımızda yer aldı.

Konya İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Doktorlarımız implant tedavisi konusunda kaliteli bir hizmet ortaya koyar. İmplant tedaviye ihtiyaç duyacak olan hastalar için uygun koşullar sağlamaktadır. Bu tedavinin, 18 yaş ve üzeri için uygun olacağını söylememiz gerekir. Çene ve yüz gelişimini tamamlamış olan bireylere implant tedavisi uygulamaktayız. Sizin de bu tür bir tedaviye ihtiyacınız varsa, 18 yaşından büyük olmanız gerekecektir. Bireyin tedaviye uygun olup olmadığını tespit etmek amacıyla ilk olarak röntgen çekmekteyiz. Röntgenle birlikte bireyin uygunluğunu tespit etmeye çalışmaktayız. Eğer ki kan sulandırıcı ilaçlar alan varsa, tedaviden önce kesilmesini talep etmekteyiz. Çünkü kan sulandırıcı ilaçlar tedavi sırasında sıkıntı yaratabilir.

Konya diş implantı uygulaması ve tedavisi konusunda deneyim sahibi doktorlarımızla yardımcı oluyoruz. Bundan sonra yaşamınızı sıkıntıya sokacak diş ve diş eti sorunlarına karşı son nokta koymaktayız. Size en uygun tedavi şeklinin ne olduğunu belirlemeye çalışmaktayız.

İmplant tedavileri 18 yaş üzerinde çene ve yüz gelişimlerini tamamlamış bireylere uygulanmaktadır. Tedaviden önce yapılan röntgen tetkiklere göre çene yapısının implant uygun olup olmadığı tespit edilmektedir.

İmplant tedavisi bazı hastalıkları taşıyan bireylere uygulanmadan evvel kişinin son durumu önce kontrol edilir, uygun testler ve tetkikler yapılır ardından tedaviye geçilir. Örneğin; şeker hastalarında implant öncesi hastalığın düzene girmiş olması raporlanır ya da kan sulandırıcı ilaç kullanması gereken hastalarda bu tarz tedaviler öncesi kullanılan ilaçlar kesilmektedir. Son olarak kemik erimesi olan hastalarda uygun tedavi yöntemi aldıktan sonra implant tedavisine başlanılmaktadır.

Konya implant diş tedavisi zor mu?

Konya implant tedavisi son teknolojik gelişmeler sayesinde oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Tedavi başında hastaya hafif bir sedasyon verilerek işlem başlamaktadır. İşlemden önce detaylı bir muayene ve röntgen çekimi yapılır. Uzman diş hekimi tarafından çene kemiklerinin ve dişlerin ölçü işlemleri yapılır. Dental implantların yerleştirilmesi için genelde iki farklı seçenek bulunmaktadır.

  • Tek aşamalı işlemlerde implant yerleştirilmesinin ardında geçici başlık takılımı yapılır.
  • İki aşamalı işlemlerde ise dental implant takımının ardından üzeri diş eti ile kaplanır ardından diş iyileşmeye bırakılmaktadır. Protez başlıklarda daha sonra takılmaktadır.

Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilmesi yapılır ardından alt çene için 3 ay, üst çeneler için 6 ay iyileşme süresi beklenilmektedir. Bazen dental implantların üstüne yeni yapılan dişler hemen de takılmaktadır. Dental implantla hastalar çok rahat bir şekilde güvenle gülme ve yeme aktivitelerini yerine getirebilirler.

Hangi Durumlarda Implant Diş Tedavisi Gerçekleşir?

Çürük ve benzeri nedenlere bağlı olarak kaybedilen dişler söz konusu olduğu zaman Konya diş implantı yapılması gerekmektedir. Böylelikle kayıp dişlerin, kişide yaratacağı hem memnuniyetsizlik hem de kötü görüntüsünün kaldırılması sağlanmış olacaktır. Başarılı şekilde yapacağımız implant uygulama sayesinde, doğal bir diş görünüme kavuşma şansını elde etmiş olacaksınız. Aynı zamanda diş implantının ağız sağlığı açısından da faydalı olacak önemli bir seçenek olduğunun altını çizmemiz gerekir. Diş eksikliği olan bölgede, zaman geçtik sıra çene kemiğinde erimeler meydana getirecektir. Bu yüzden diş eksikliğini hafife almamalı ve implant tedavisine mutlaka başvurulmalıdır. Çene ameliyatı alanında diş çene kemiğinde doğabilecek erimelere karşı, diş hekimimiz müdahale ederek bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Başvuracağınız diş implantı sayesinde, çene kemiğinde erime büyük oranda kaybolmaya başlamış olacaktır. İzlediğiniz bu yol sayesinde, ağız sağlığınızı riske atmadığınız gibi tam tersine güven altına almaya başlamış olacaksınız.

Neden implant diş tedavisi yapılmalıdır?

İmplant tedavisi, diş hekimleri tarafından hangi durumlarda tavsiye edilmektedir ya da herhangi bir diş rahatsızlığı implant için sorun yaratır mı diye sorular diş hekimlerimize sıklıkla sorulmaktadır. İmplant tedavileri ağzında hiç dişi bulunmayan üst ve alt çenelerde büyük oranda kemik erimesi neticesinde hastaların diş protezi kullanmadıkları durumlarda, protez yerleştirilen implantların üstüne oluşturularak tutuculuğun artmasına yardımcı olunmaktadır.

Eğer hastaların büyük azı dişlerinin kaybında arka bölge dişsiz olarak sonlanıyorsa, hastalara takılıp çıkarılabilen bir kısmı protez yerine birkaç implant üstüne sabit bir köprü yapılmaktadır. Ayrıca uzun dişsiz boşluklarda yapılan köprülerin gövdelerinin uzun olması da hastalarda yeme ve içme faaliyetleri esnasında sorun çıkarmaktadır. Dişsiz bir bölgeye uygulanacak bir veya birkaç implant ile uzun köprülerin desteği ve dayanıklılığı da arttırmasına yardımcı olabilmektedir. Son olarak tek bir dişin kaybı durumu varsa kaybolan dişlerin her iki yanında dişleri küçültmeye gerek kalmadan eksik diş yerine tek bir implant yerleştirilerek üstüne tek bir kaplama yapılmaktadır.

Konya diş implant tedavisi yaptırmadan önce nelere dikkat edilir?

Konya implant tedavisi öncesi hastaların ve uzman hekimlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İmplant, eksik olan dişlerin yaşatmış oldukları sorunları gidermek adına yapılmaktadır. İnsanların günlük hayatlarında hem estetik hem de bazı fonksiyonları yerine getirememesi diş hekimlerinin de bu sorunları gidermek için sundukları profesyonel hizmetler sonucu implant tedavileri ortaya çıkmıştır. İmplantlar çene kemiklerine yerleştirilen yapay diş köklerine denmektedir. İmplant vidaları belirli bir kalınlıkları ve genişlikleri olan yapılardır. Bundan dolayı implant konulması öngörülen bölgede çene kemiklerinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklikte ve genişliğe de sahip olmaları gerekmektedir. Kemiğin kalitesi implant başarısının etkileyen faktörlerden sadece birisidir. Tedavilerden önce ve implant ağızda kaldıkları süre boyunca diş etlerinin tamamen sağlıklı olması da gerekmektedir. İmplant uygulamasında önemi olan ve başarıyı etkileyen faktörler arasında kemik yapısı da oldukça önemlidir. Kişi implant için uygun bir kemik dokusuna mutlaka sahip olmalıdır. Kemik dokusunun tespiti sağlanır ve sonrasında ise implant planlaması yapılmaktadır.

Implant diş tedavisi öncesi muayenenin önemi nedir?

Kliniğimizde implant tedavisi öncesi mutlaka klinik ve radyolojik muayene yapılmaktadır. İmplant tedavileri için eğer kişinin kemik yapısı ve genel sağlık durumları uygun ise, üst yaş ve limit bulunmamaktadır. Sağlık yaştan çok daha önemli bir faktör bulunmaktadır. İmplant uygulaması yalnızca daha çok kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalarda da asla tercih edilmemektedir. İmplant süresi işlem yapılması gereken diş sayılarına bağlı olarak değişebilmektedir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde uzman hekimlerimiz %100 başarılı işlemler yapmakta ve tedaviler bu sayede oldukça kısa sürede tamamlatılmaktadır. İmplantın yerleşim sonrasında ağrı, normal diş çekimleri sırasında ve sonrasında duyulan ağrıdan ise farklı olmamaktadır.

Tedavinin problemsiz tamamlatıldığı vakalarda ise hastalar implantların varlığını bile hissetmeyecek kadar rahat bir şekilde olmaktadır. implant uygulaması sırasında hastaların tercihlerine göre genel veya lokal anestezi de kullanılmaktadır. İmplant tedavisinden önce ve implant ağızda kaldığı süre boyunca diş etlerinin sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. İmplantların kemiklerle tam bir birleşim göstermesi için iyileşme dönemleri ilk 3 ila 6 ay boyunca implant üstüne gelen yüklerin azaltılması gerekmektedir. Erken dönem iyileşmesi olursa sigara ya da tütün gibi şeyler kullanmak enfeskiyon riskini arttırmaktadır. Bundan dolayı uzman hekimler tarafından sigara kullanımı tavsiye edilmemektedir.

İmplantların Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

İmplant tedavisi sonrası implantların kullanım ömürleri birçok nedene bağlıdır. Hastaların ağız ve diş genel bakımları sağlayarak, sağlığını koruması ile implantların ömür boyu kullanılması sağlanır. İmplant tedavisi sonrası implantların uzun ömürlü olması adına doğru bir şekilde günde en az 2 defa uygun bir diş macunu ve fırça yardımı ile dişleri fırçalamak, diş ipi ve ağız gargarası kullanılması tavsiye edilmektedir. İmplantlar vücudumuz için hiçbir yan etkisi olmayan maddelerden üretilmektedir. Uzun yıllardır yoğun araştırmalara tabii tutulmuş ve günümüzde birçok ülkede en çok kullanılan diş tedavileri arasında yer almaktadır. İmplantlar genelde titanyum gibi metaller kullanılarak yapılmaktadır. Bu metallerin vücuda karşı hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca vücudumuzun tıpkı kalp ve böbrek nakillerinde oldukları gibi implant red etmeleri de mümkün değildir. İmplant tedavileri kliniğimiz bünyesinde uzman diş hekimleri tarafından uygulamaktadır. Bu alanda yıllardır başarılı sonuçlar elde etmiş hekimlerimiz elinde dişlerinizi hiç olmadığı kadar güvende tedavi etme şansınız bulunmaktadır.

Konya implant diş tedavisi aşamaları nasıldır?

İmplant tedavisinde uygulama aşamaları;

  • Muayene
  • • Operasyon
  • • İyileşme dönemi
  • • İmplantın üst yapısının yerleştirilmesi
  • • Protezin yapılması gibi beş aşamadan oluşmaktadır.

Bu dönemler içerisinde uzman hekimlerimizin yapmış oldukları işlemler genel olarak şu şekilde açıklanabilir; Muayene Aşaması İmplant tedavisi öncesinde hastaların genel sağlık ve diş muayeneleri uzman hekimlerimiz tarafından yapılarak süreç başlamaktadır. Özel röntgen cihazları ile diş durumları ve çene yapıları kontrol edilir. Hastaya diş durumu hakkında rapor verilir ve hasta uygunsa diğer aşamalara geçilmektedir. Operasyon Aşaması İmplantların yerleştirilmesi ancak lokal anestezi kullanılarak yapılmaktadır. İşlem uygulanacak olan implantların sayısına göre 30 ila 90 dakika arasında bir operasyon yapılmaktadır. Operasyon öncesi ve sonrası hastaların uymaları gereken kurallar uzman hekim tarafından hastaya söylenmektedir. İyileşme Süresi İmplant tedavisi için iyileşme süresi implant yerleşmesinin ardından kemikle bütünleşmesi için beklenilen süreyi kast etmektedir. Bu süre her hastaya göre farklılık gösterebilir ancak genelde 3 ila 6 ay arasında olmaktadır. İyileşme süresinde gerekirse hastaya geçici bir protez uygulaması da yapılabilir. Hastalar, uygulanan implantların üzerine aşırı oranda baskı uygulamadan normal beslenmelerini sürebilmektedir.

İyileşme süresi esnasında implantı uygulayan uzman hekim düzenli periyotlarda hastayı kontrollere çağırmakta ve gerek görürse tekrar bir röntgen de isteyebilmektedir. İmplant Üst Yapısının Yerleştirilmesi Aşaması İmplant tedavisi içerisinde implantlar genelde iki parçadan oluşmaktadır. İlk parça çene kemiklerine yerleştirilen ve silindir biçimindeki parçalardır. Protez yapımları için kemik içinde bulunan birinci parça ile uyumlanan abutment adı verilen ikinci bir parça daha bulunmaktadır. İyileşme süresi tamamlatıldıktan sonra birinci parçanın çevresi tamamen sağlıklı bir kemikle sarıldıktan sonra implant üst yapı yerleştirilmesi yapılmaktadır. Protezin Yapılması Aşaması Bu son aşama olmaktadır. Uzman hekim tarafından üst yapının ölçüsü alınır ardından protez bilinen yöntemler kullanılarak bitirilmektedir. Sağlam, güvenilir ve rahat bir diş yapısı isteyen hastaların uzman hekim tarafından yapılan implant tedavileri ile yaşam standartları daha iyi olmaktadır. Diğer protez yöntemlerine oranla uzun ömürlü bir kullanımı olan implant tedavisi ve diğer tüm diş tedavi yöntemleri için kliniğimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

İmplant Tedavisinin Sakıncaları Var mıdır?

Konya implant tedavileri günümüzde dünyanın pek çok gelişmiş ülkesinde uygulanan bir diş tedavi yöntemidir. Birçok faydası olduğu gibi yıllardır hiçbir implant tedavisi sonrası hastaların olumsuz bir etkisi olduğu görülmemiştir. İmplant tedavileri sonrasında bazı hastalarda şişlik olsa da ağrı kesiciler kullanılarak bu durum kontrol altına alınmaktadır. Normal diş çekimlerinde bile olabilen bu şikayetler tamamen geçici olmakta ve hastaların tedavi süreçlerinde ileri günlerde bir daha ortaya çıkmamaktadır.

Siz de Konya’da implant tedavisi yaptırmak istiyorsanız, aşağıdaki bilgilerle bizimle iletişime geçebilirsiniz.