Ali Ayrancı

Kanal Tedavisi Süreç ve Fiyatlar

Konya Kanal Tedavisi ve Konya Kanal Tedavisi Fiyatları hakkında bu sayfada bilgiler bulabilir ve Diş Hekimi Ali Ayrancı ile iletişime geçebilirsiniz. Konya endodonti doktoru sayesinde ağız ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Çünkü uzman bir kimliğe sahip olduklarından dolayı ağız ve dişlerle ilgili sıkıntıların giderilmesini sağlamış olacaklardır. Endodonti doktorunı artık Konya şehrinde de bulabileceksiniz. Endodontistler nezdinde gerçekleştirilecek olan kanal tedavi işlemleri sayesinde, damar ve sinir ile ilgili hastalıkların tedavi edilmesini de sağlamaya başlamış olacaksınız. Tüm gerçekleştirilecek tedavilerin tümüne ise endodonti adı verilmektedir.

Konya Kanal Tedavisi & Fiyatları
Konya Kanal Tedavisi & Fiyatları

Kanal Tedavisi Randevu Formu

Konya Kanal Tedavisi & Fiyatları

Diş hekimlerine ait uzmanlık alanlarından biri olarak bilinen endodonti, bir nevi Konya kanal tedavisi işlemidir. Diş çürüğü olduğu zaman dişin kurtarılmaya çalışılarak, diş çevresinde bulunan sinir dokuların tek tek toplanma işlemidir. Diş dokusu, hasar gördüğü zaman bu hasarın temizlenerek iyileştirilmeye çalıştırılması amacıyla kanal tedavisine başvurulmaktadır. Konya Endodonti doktoruyla artık dişle ilgili yaşadığınız tüm sıkıntılardan kurtulmaya başlayabilirsiniz.

Konya'da Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisini başarıyla gerçekleştiren hekimlerimiz sayesinde daha sağlıklı bir dişlere sahip olabilirsiniz. Çürümüş olan dişlerinizin, diş kaybına neden olmadan kullanımının sorunsuz şekilde sürdürülmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu konuda en iyi hekimleri bünyesinde barındıran kliniğimiz de kanal tedavi işlemlerine de yer verilmektedir. Böylelikle istediğiniz zaman çalışmalar konusunda detaylı bir bilgiye sahip olabilir ve aynı zamanda hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Diş eti ve dişlerinizle ilgili olarak sıkıntılar zamanla ortaya çıkabilmektedir. Şüphesiz en çok yapılan şikayetlerin başında ise diş ağrıların olduğunu söylememiz mümkün. Diş ağrınız çok fazlaysa o zaman izlemeniz gereken çözüm yollarından biri hemen diş hekimlerine başvurmanız olacaktır. Çünkü diş hekimleri tarafından diş kontrolleri yapılacaktır. Diş çürümesinden kaynaklı olarak zamanla ne yazık ki diş kayıpları yaşanabilmektedir. Diş kayıplarını minimize etmek amacıyla izlemeniz gereken en iyi çözüm yollarından biri de diş doktorunuza başvurmanızdır.  İzleyeceğiniz bu yol sayesinde Konya endodonti doktoru, sağlıklı bir dişlere  yaşanabilmektedir. Diş kayıplarını minimize etmek amacıyla izlemeniz gereken en iyi çözüm yollarından biri de diş doktorunuza başvurmanızdır.  İzleyeceğiniz bu yol sayesinde Konya endodonti doktoru, sağlıklı bir dişlere kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Kanal tedavisinde, problem yaratmaya neden olacak dişte ki iltihaplı ve ölü diş pulhasının temizlenmesi gerçekleşir. Yeniden dişin sorun yaşanmadan kullanılabilir olması da sağlanmış olacaktır. Diş pulhasının çıkartılmasından sonra geriye kalan boşluk ise, endodonti uzmanları tarafından doldurulmaya başlanacaktır.

Modern Teknoloji
Uzman Diş Hekimi
Tedavi Başarıları

Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki bölümde Konya Diş Hekimi Ali Ayrancı Tarafından Yapılan Kanal Tedavisi ile ilgili sıkça sorulan soruları ve cevapları bulabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi genel olarak ağrılı bir tedavi süreci olarak görüldüğünden, genel olarak hastalar tedavi sürecini ertelemeye çalışmaktadırlar. Buna rağmen modern tıp teknikleri ile dişteki kök kanallar bir ya da iki tedavi seansında çoğunluklar ağrısız rahat bir şekilde tedavi edilebilir. Genel düşüncenin dışında, hastalar tedavi esnasında ağrı hissetmezler. Tedavide ağrının hissedilebildiği durumda da bu ağrının kökte bulunan enfeksiyondan kaynaklandığı söylenebilir. Kanal tedavisinin uygulanma sebebi hastayı rahatsız eden diş veya çenedeki rahatsızlıkların giderilmesi içindir. Tedavi süreci diş ve çenedeki dokuların Doktorunuz tarafından uyuşturulması ile başlayıp genel olarak 40-45 dakika içerisinde tedavinin tamamlanmasıyla son bulur. Kanal tedavisinin ertelenmesi dişlerin köklerinde enfeksiyon oluşumuna sebep olabilir ve bunun sonucunda kemik veya diş kaybına yol açabilecek bir duruma gelebilir.

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi olarak bilinen (endotonti) çenedeki herhangi hasarlı veya enfeksiyon kapmış bir dişin öz kısmı (pulpa) kısmı çıkartılarak, dişin temizlenmesi ve dezenfekte edilme ardından öz kısmı çıkarılan bu boşluğa diş dolgusu ile tekrar doldurularak boşluğun giderilmesini ifade eder. Dişin iç katmanlarında yer alan öz kısmı (pulpa) yumuşak bir yapı olarak düşünülebilir. Pulpa yapısı dişin kök kısmına kadar uzanır ve sinir, damar ve bağ gibi dokuları bulundurur. Dişin darbe veya hasar almasıyla oluşan derin çatlak veya çürükten giren bakteriler pulpa dokusunun içine girerek çoğalmaya başlar. Bu sorun tedavi ile giderilmezse, pulpa yapısında biriken bu bakteriler dişte bir enfeksiyon ya da diş apsesi gibi hastalıklara sebep olarak pulpa dokusunun ölmesiyle kemik veya diş kaybına neden olabilir.  Böyle bir hasar almış dişe kanal tedavisi (endotonti) uygulanarak dişin kurtarılması ve sağlığına kavuşması sağlanır.

Hangi Durumlarda Kanal Tedavisi Uygulanması Gerekir?

Kanal tedavisi (endotonti) yapılması gereken rahatsızlıkların başında koyu çürükler, diş ve diş kemiğinde meydana gelen çatlaklar vardır. Dişin düzeltilemeyeceği vakalarda dişteki pulpa kısmı tedavi ile alınarak dişteki hasarın ilerlemesi engellenir. Kanal tedavisinin yapılma amacının en önemli getirisi ölü dişi ve diş kemiği kaybını engellemek veya önlemektir.

Kanal tedavisi (Endotonti) gerektirin durumlarşu şekildedir:

  • Yüz ve boyunda şişlik
  • Özellikle sıcak veya soğuğa karşı kalıcı diş hassasiyeti
  • Çiğneme ya da ısırma esnasında ağrı
  • Diş etlerinde sivilce benzeri yara oluşumu
  • Çatlamış dişler
  • Diş etinin şişmesi
  • Yansıyan diş ağrısı
  • Derin çürükler
  • Koyulaşmış diş etleri

 

Kanal Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Endotonti yani kanal tedavisinde dişteki hastalıklı ve çürük dokuyla beraber diş teki sinirlerde de alınır. Bunda dolayı dişin dış tehdit veya hissi alması mümkün olmaz. Tedavi öncesi dişte ağrı veya enfekte doku görülmesi durumunda, tedavi sonrası bu enfeksiyon veya iltihap yüzünden dişte hassaslık meydana gelebilir. Bu ve benzeri durumlarda doktorunuzdan alacağınız reçeteli ağrı kesici ilaçlar giderilebilir. Endotonti (Kanal Tedavisi) sonrası ilk 3 saat bir gıda tüketilmemesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Endotonti tedavisinin (Kanal Tedavisi) başarı oranı kayda değer şekilde fazladır. Kanal Tedavisi yapılmış bir diş düzgün, temiz ve sağlıklı bakıldığı sürece ömür boyu kullanılabilir. Dişleri çürütebilen şekerli gıda veya ürünlerin kullanım veya tüketimi en aza indirgenmelidir. Diş temizliği yumuşak başlı bir fırça ile günde en az 2 kere olmak kaydıyla fırçalanmalı ve günde bir kere diş ipi ile son bakım gerçekleştirilmelidir. 6 ayda bir diş doktorunuzdan randevu almalı ve diş kontrol veya muayenenizi yaptırmanız gerekmektedir

Konya Endodonti Doktoru Kanal Tedavisi Yapabilir mi?

Endodonti doktoru tarafından alacağınız kaliteli tedavi ve bakım hizmetleri sayesinde diş kayıplarından kurtulmaya başlayacaksınız. Doktorumız tarafından sunulan modern anestezi teknikleriyle ağrı hissetmemeye başlamış olursunuz. Çünkü yapılacak olan kanal tedavi işlemleri sayesinde, diş ve dişi çevreleyen kısım komple uyuşturulmuş olacaktır. İşlemler anestezi adı altında gerçekleştirileceğinden dolayı hastalarda işlem sırasında acı, ağrı gibi olumsuz sorunlar yaşamamış olacaklardır. Kanal tedavisi sayesinde artık diş ve diş etlerin hem temiz hem de sağlıklı tutulmasını sağlamış olacaksınız. Diş eti ve dişlerde zamanla meydana gelen iltihaplanma ve plak oluşumlarının giderilmesi amacıyla rutin şekilde bakım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle dişle ilgili olarak sorunlarında daha fazla büyümeden kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmasını sağlamış olacaksınız. Eğer ki sizlerde dişleriniz için özel bir kanal tedavisi hizmetlerine ihtiyaç duyuyorsanız en doğru yerde bulunmaktasınız. Bu konuda sağlamış olduğumuz profesyonel çözümler sayesinde temiz ve sağlıklı bir dişlere sahip olmanıza yardımcı olmaktayız.

Diğer Tedaviler

Aşağıdaki bölümde Ali Ayrancı'nın uzman olduğu tedavileri görebilirsiniz.