Ali Ayrancı

Zirkonyum Kaplama Süreç ve Fiyatlar

Dişlerin doğal ve daha estetik görünümü kazanması amacıyla zirkonyum kaplamaya başvurulmaktadır. Zirkonyum diş kaplama, sıcağa karşı son derece dayanıklı bir yapısı bulunmaktadır. Özellikle metale karşı alerjisi olan kişiler için zirkonyum kaplamalar en iyi tedavi çözümü olarak ön plana çıkmaktadır. Kaplamanın sağlamış olduğu ışık geçirgenliği sayesinde ise mat görüntü ortadan kolayca kalkmaktadır. Böylelikle ortaya görmek istediğiniz doğal ve bir anlamda da sağlıklı dişler çıkartılmış olacaktır. Zirkonyum diş kaplama denilince, başarılı bir hekim kadrosuna sahip olduğumuzu söylemek istemekteyiz. Kaplama işlemlerini başarıyla yerine getiren estetik cerrahlarımız bulunmaktadır.

Konya zirkonyum diş kaplama
Konya zirkonyum diş kaplama
Hızlı Randevu Formu

Konya Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi

Hastaların güldükleri zaman daha doğal ve estetik bir dişlere sahip olması önemlidir. Bunun farkında olan diş hekimlerimizde, estetik çalışmalarında zirkonyum kaplamalara başvurmaktadır. Zirkonyum kaplamalar, metal desteksiz bir tedavi işlemidir. Metallere oranla hem daha dayanıklı hem de daha doğal bir görüntünün çizilmesini sağlamış olacaktır.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama İle Doğal Gülüşler

Zirkonyum kaplamaların, metal destekli kaplamalara oranla daha fazla avantajlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. En önemli özelliğinden biri de bu kaplamaların ısı geçirgenlik özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliğine sahip olmasından dolayı mat görünümün tamamen kaybolarak, yerine daha doğal bir görünümün çıkmasını sağlamış olması diyebiliriz. Aynı zamanda diş etlerinde ise koyu bir renk görünümü bırakmaz. Böylelikle zirkonyum kaplama çalışmalarına başvuran kişilerde, daha hoş bir görünüm içerisinde olacaktır.

Konya zirkonyum diş kaplama alanında profesyonel olan hekimlerimiz, 7/24 kesintisiz bir çalışma ortaya koymaktadır. İşini bilen bir ekibe sahip olduğumuzdan dolayı ağızla ilgili yaşadığınız tüm sıkıntılardan en kısa süre içerisinde kurtulmaya başlamanız mümkün hale gelecektir.  Zirkonyum kaplamanın yalnızca doğal ve estetik bir görünüm yaratmadığını, diş eti sağlığı açısından da olumlu bir katkı yaratacağını söyleyebiliriz.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum kaplama yaptıracak olan hastalar için işin maddi boyutu da önem arz etmektedir. Bu konuda etkin bir çalışma sürdüren doktorlarımız, sizi daha güzel dişlerle buluşturmaktadır. Üstelik tüm bunlar ise mali yönden sıkıntıya girmeden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeniz için olacaktır. Zirkonyum diş kaplamaların en önemli özelliğinden biri de, diş etleriyle birebir uyumlu şekilde olmasıdır. Diş etini sarmalayan ve koruma altına alacak bir özelliğe sahip olmasından dolayı diş eti hastalığı gibi istenmeyen sorunları da rafa kaldırmış olursunuz. Kaplama sayesinde artık diş eti sağlığınızı kontrol altında tutmaya başlamış olursunuz.

Günün her anında eğitimli, başarılı hekim kadrosuyla hizmet vermeye devam etmekteyiz. Öyle ki şimdiye denk hastalarımıza vermiş olduğumuz hizmetlerimiz bunların en güzel örneğinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Konya Zirkonyum diş fiyatları ile ilgili olarak geniş bir bilgiye sahip olmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise uzman hekimlerimizi arayarak fiyat konusunda ve tedaviyle ilgili olarak bir görüşme sağlamanız olacak.

Zirkonyum Diş Kaplama
Konya zirkonyum diş kaplama
Konya zirkonyum diş kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama Dayanıklı Mıdır?

Zirkonyum diş kaplamalara başvuracak olanlar için haliyle ne kadar dayanıklılık sunmuş olduğu merak konusu olmuştur. Zirkonyum kaplamalara başvuracak olanlar için kullanım ömrünün ne kadar olduğuna bakıldığı zaman, ortalama 5-15 sene kadar olduğunu söylememiz gerekir. Bu süre, diş yapısına ve bazı faktörlere bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir.

Diş hekimi alanında kendisini en iyi şekilde ispatlamayı başarmış olan doktorlarımızla her türlü çalışmalar yapılmaktadır. Kaplama konusunda da güvenilir bir çalışma ortaya koyulmakta ve dişlerinizin doğal olmasını sağlayabilirsiniz. Konya zirkonyum kaplama diş fiyatları içinde ekonomik çözümler sunulmakta ve hastalarda memnun edilmektedir. Kaplama yaptırmak isteyenler randevu al kısmından randevu alarak hizmetlerden yararlanabilir.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? (Porselen Dişler)

Ağız ve diş sağlığında sorunlar yaşayan hastalar, dişlerinin görüntüsünden, bulunduğu konumdan, duruşundan şikâyet edebilirler. Bu olan durum yüzünden hastalar gülüşlerine karşı bir memnuniyetsizlik oluşturabilir ve bu sebepten dolayı bireyler gündelik yaşantılarında da özgüven eksikliği gibi sorunlara açabilir. Bu duruma karşı bireylerin zirkonyum, bir diğer deyiş ile porselenler dişler sayesinde istenilen estetik ve güzel gülüşlere kavuşmak kaçınılmazdır. Zirkonyum, diş estetiği alanında kullanılan ve tedavi süreçlerinde en çok tercih edilen malzemelerin başında gelmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri estetik açıdan, duruşu en güzel malzemelerden biri olmasıdır. Zirkonyum porselen dişler, ışık geçirebilme özelliği sayesinde doğal diş görünümüne çok yakın bir doku ortaya sermektedir. Zirkonyum porselen dişler, protez ve köprü dişlerin bileşenlerinden olan gri metalinin yerine daha uygun görülen, beyaz bir yapısı vardır.

Zirkonyum porselen diş tedavisi nasıl uygulanır?

Zirkonyum porselen diş tedavisinde ele alınan ilk aşama, dişin boyutunun ölçülmesi ve uygun bir formda olması, tedaviye başlanılacak hale getirilmesidir. Bu aşamadan sonra laboratuvar da zirkonyum porselen dişler, bilgisayar sistemi ile desteklenen makinelerde ağızınıza uygun bir diş tasarımı yapılmaktadır. Laboratuvar ortamında yapılan dişin doğal rengine yakın bir formda oluşturulan zirkonyum porselen dişler, klinik ortamında dişlerinize uyumlu hale getirilir. Tedavi için özel olarak tasarlanmış yapıştırıcılar sayesinde dişe monte edilir ve zirkonyum diş kaplamlarınızı ayırt dahi edemezsiniz, adeta doğal dişlerinizmiş gibi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?

Zirkonyum porselen diş kaplama tedavilerinde yapılan müdahaleler lokal anestezi uygulanarak gerçekleşmektedir. Bu aşamadan sonra ise, diş rengi üzerinde yapılan geçici bir kaplama yardımıyla dişlerinizin sıcak ve soğuk hassasiyetleri yaşamamanızı önler. Lokal ve ufak sızlamalar olsa da, tedavi ağrısız bir şekilde sonlanır. Lokal anestezi sayesinde tedavi sırasında ağrı hissetmenizin önüne geçer.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplamanın avantajı başlıca şunlardır;

  • Güzel bir gülüşe sahip olmuş olursunuz.
  • Dişlerinizde plak birikmelerine karşı korumuş olursunuz ve bu sayede herhangi bir plak birikmesi olmaz.
  • Çay ve kahve gibi dişlerinizi sarartma yapan içecekler artık dişlerinizde sarartma yapmaz ve herhangi bir renk değişimine uğramaz.
  • Ağız kokusu olmaz.
  • En önemli avantajlarından biri ise düzenli bir şekilde uzman bir hekime kontrol yaptırılarak uzun yıllar kullanılabilir.

Daha birçok faydası bulunan zirkonyum diş kaplamasından sizde faydalanabilirsiniz.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Konya zirkonyum diş fiyatları hakkında telefon üzerinden bilgi almak için 0 555 309 79 00 e-mail üzerinden bilgi almak için de info@aliayranci.net mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Diş Tedavileri

Aşağıdaki bölümde Ali Ayrancı'nın sunduğu diğer tedavileri görebilirsiniz.