Ali Ayrancı

Diş Protezi Süreç ve Fiyatlar

Dişler, darbe veya çürümeye bağlı olarak kullanılamaz hale gelebilmektedir. Dişlerde görülecek olan hasar ve kayıp sonrasında diş protezine başvurulur. Diş proteziyle hasarın onarılması ve kayıp dişlerin yerine protezler kullanılması amaçlanmaktadır. Diş protezi ile ilgili olarak doktorlarımız, hastanın ağzına uyumlu olmasına son derece dikkat etmektedir. Çünkü tam anlamıyla uyumlu olmamasından dolayı diş protezi uygulanmış olan kişiler zorluk çekebilir. Diş protezlerinin tercih edilmesinin altında yatan en önemli sebeplerden biri doğal görünüm ve kullanımın kolaylığıdır. Diş proteziyle, hastanın ağız içinde kalan diğer dişlerin de korunması sağlanmaya çalışılmış olacaktır.

Konya Diş Protezi & Fiyatları | Protez Diş Uzmanı
Konya Diş Protezi & Fiyatları | Protez Diş Uzmanı
Hızlı Randevu Formu

Konya Diş Protezi & Fiyatları

Diş protezlerinde diğer dişlerinizle uyumlu bir görünüm olmasına dikkat etmekteyiz. Çünkü protez ve diğer dişlerin renk ayrımına düşmesi, kötü bir görünüm ortaya koymaya neden olacaktır. Şüphesiz hiç kimse de böyle bir görsellik içerisinde yer almak istemeyecektir. Konya diş protez uygulama esnasında olabildiğince bu hususa dikkat etmekteyiz.

Diş Protez Uygulama Çalışması

Protez dişlerinde kendi içerisinde kullanılabileceğiniz farklı farklı türleri mevcuttur. Dişte var olan tüm problemler, onarılamayacak hale geldiği zaman en iyi çözüm yolu ise protezlerin kullanımı olacaktır. Diş kırılması, dolgu yetersizliğinin oluşması halinde ise protez uygulanmasına başvurulmaktadır. Protez uygulanmasıyla birlikte dişler koruma altına alınmaya başlanmış olacaktır. Diğer dişlerinde aynı şekilde zarara girmeden koruma altına alınması amaçlanmış olacaktır. Diş protezlerin türlerine değinecek olursak hareketli ve sabit olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Hastalarımızın isteği ve ağız yapısına bağlı olarak uyumlu olacak protezleri kullanmaktayız.

Modern Teknoloji
Uzman Diş Hekimi
Tedavi Başarıları
Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki bölümde Konya implant tedavisi ile ilgili sıkça sorulan soruları ve cevapları bulabilirsiniz.

Hastalarımız için uygulayabileceğimiz protez işlemlerinden biri sabit protezlerdir. Adından da anlaşılacağı üzerine bu protezler, hasta isterse çıkartılamaz şekilde ayarlanmıştır. Ağız içerisinde sürekli olarak kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmış bir protez çeşidi olduğunu söylememiz gerekir. Hastalarımız içinde estetik doktorlarımız tarafından sabit protez diş uygulaması da yapılmaktadır. B u protez işlemlerimiz, çürümüş veya kırık olan dişlerde küçültme yapılmasından sonra monte işlemi gerçekleşmektedir.

 

Sabit protezler farklı metaryellerden üretilmişlerdir ve takıp uygulanması en fazla 10 gün gibi bir zamanı kapsayabilmektedir. Dişlerde ilk olarak küçültme yapıldıktan sonra hassas diş ölçümünü gerçekleştirmekteyiz. Diş ölçümü yapıldıktan sonra ise protezler hazırlanarak takılmaktadır.  Takıldıktan sonra ise kendi isteğinizle diş protezlerinizi ağızdan çıkartamazsınız.

Konya protez diş uzmanı tarafından hareketli diş protezleri de kolaylıkla uygulanmaktadır. Sabit protezlere oranla hareketli diş protezleri istenildiği zaman takıp çıkartılmaktadır. Hastalar sabit ya da hareketli protez kullanımlarına gönül rahatlığıyla başvurabilmektedir. Hareketli protezler, her ne kadar doğal dişler olsa da sabit protezlerin yetersiz kaldığı anlarda kullanılmaktadır. Hareketli protezlerde ise var olan diş dokularından destek alınmakta ve daha sonrasında da uygulama sorunsuzca yerine getirilmektedir.

Ağız ve diş sağlığı her şeyden önemli bir konuyu kapsadığını unutmamalısınız: Vatandaşlarımız diş sağlığı konusunda yeterli özveri de bulunmayabiliyor. Bu gibi durumların yaşanmaması ve ileri de başınızı ağrıtacak sorunların yaşanmaması içinde temkinli olmanız gerekecektir. Eğer ki ağız ve diş sağlığınızı korumayı planlıyorsanız o zaman diş hekimlerimize gelmelisiniz. Düzenli diş bakım ve kontrollerinizi 6 ayı aşmayacak şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz.

En iyi diş doktorlarımız ile diş protez tedavilerini de kolayca gerçekleştirmekteyiz. Çiğneme fonksiyonlarını ve diş kullanımlarını yeniden aktif hale dönüştürmeyi sağlamaktayız. İleride oluşabilecek diş çürük ve benzeri sorunlarınıza karşı erken müdahale etmekteyiz.  Uzman doktorlarımız tarafından diş protezlerinden, diş bakım ve daha fazlasını kliniğimizde bulabilirsiniz. Diş sağlığınızı ihmal etmeden, daha sağlıklı bir hayat sürdürmenizi temenni ederiz.

Diğer Tedaviler

Aşağıdaki bölümde Ali Ayrancı'nın uzman olduğu tedavileri görebilirsiniz.