Ali Ayrancı

Konya İmplant

İmplant Tedavisi Süreç ve Fiyatlar

Konya implant, diş tedavisinde tercih edilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İmplant tedavisi ile daha sağlıklı dişlere sahip olmanız mümkündür. İmplant, eksik dişlerin tedavisinde tercih edilen gelişmiş yöntemlerin başında yer almaktadır. Çene kemiğinin içerisine yerleştirmiş olduğumuz titanyumdan yapılmış vidalar kullanılmaktadır. Günümüzde implant tedavisine daha sık başvurulmasının nedeni, diğer dişlere zarar verilmemesidir. Konya implant tedavisi, diğer dişleri de koruma altına alarak tedavi sürecinin devam etmesine yardımcı olacaktır. Vida üzerine yerleştirilecek olan diş protezleri, sağlam şekilde ayarlanmaktadır. Böylelikle ağzınızı da rahatlıkla açıp kapama yetkisine sahip olur ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Konya İmplant Tedavisi & İmplant Fiyatları 2021-1
Konya İmplant Tedavisi & İmplant Fiyatları 2021-1
Hızlı Randevu Formu

Konya İmplant Tedavisi

Dişlere uygulanacak olan implantlar, rahatlıkla konuşup yemek yemenizi sağlayacaktır. Diş kök görevi göreceğinden dolayı tüm fonksiyonları yerine getirmeniz de son derece kolay olacaktır. Aynı doğal diş gibi faydalanabileceğiniz implantlar ile artık tedaviden en kolay şekilde yararlanmaya başlamanız da mümkün hale gelecektir.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Konya'da İmplant Tedavilerinde Kalıcı Çözümler

Doktorlarımız implant tedavisi konusunda kaliteli bir hizmet ortaya koyar. İmplant tedaviye ihtiyaç duyacak olan hastalar için uygun koşullar sağlamaktadır. Bu tedavinin, 18 yaş ve üzeri için uygun olacağını söylememiz gerekir. Çene ve yüz gelişimini tamamlamış olan bireylere implant tedavisi uygulamaktayız. Sizin de bu tür bir tedaviye ihtiyacınız varsa, 18 yaşından büyük olmanız gerekecektir. Bireyin tedaviye uygun olup olmadığını tespit etmek amacıyla ilk olarak röntgen çekmekteyiz. Röntgenle birlikte bireyin uygunluğunu tespit etmeye çalışmaktayız. Eğer ki kan sulandırıcı ilaçlar alan varsa, tedaviden önce kesilmesini talep etmekteyiz. Çünkü kan sulandırıcı ilaçlar tedavi sırasında sıkıntı yaratabilir.

Konya diş implantı uygulaması ve tedavisi konusunda deneyim sahibi doktorlarımızla yardımcı oluyoruz. Bundan sonra yaşamınızı sıkıntıya sokacak diş ve diş eti sorunlarına karşı son nokta koymaktayız. Size en uygun tedavi şeklinin ne olduğunu belirlemeye çalışmaktayız.

Modern Teknoloji
Uzman Diş Hekimi
Tedavi Başarıları

İmplant Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son derece hassas bir işçilik olduğundan dolayı uzmanlarımız bu konuda itinalı bir hizmet sergilemektedir. Diş ve diş eti hassasiyetinin farkında olarak tedavi çalışmalarımızı en sorunsuz şekilde sürdürmeye de devam etmekteyiz. İmplant diş tedavisine dair aşamalarımızı şu şekilde ilerletmekteyiz;

  • Hastamıza ilk olarak hafif bir sedasyon vermekteyiz
  • Henüz bir işleme geçiş yapmadan, detaylı bir muayene ve röntgen çalışmasına başvurulmaktadır. Böylelikle daha net bir şekilde tanının koyulması sağlanmış olacaktır.
  • Çene kemik ve kalan dişlerin ölçüsünü alıyoruz
  • İmplant yerleştirilmesi esnasında ise geçici bir başlık takmaktayız. Daha sonrasında ise protez başlıklarımızı takmaktayız. Dental implant kullanacak olan hastalarımız artık rahatlıkla gülebilir ve yemeklerini de yiyebilir.

Tercihe göre implant işlemlerimizde ise zirkonyum implant uygulamalarına da başvurmaktayız. Doğal diş beyazlığında olduğundan dolayı daha çok zirkonyum implant kullanımı tercih edilmektedir. Böylelikle dişlerinize implant yapılırken de farklı bir görünüm ve uyumsuzluk çıkmamış olur. Tam aksine daha uyumlu bir görüntünün çıkması sağlanmış olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki bölümde Konya implant tedavisi ile ilgili sıkça sorulan soruları ve cevapları bulabilirsiniz.

Çürük ve benzeri nedenlere bağlı olarak kaybedilen dişler söz konusu olduğu zaman Konya diş implantı yapılması gerekmektedir.  Böylelikle kayıp dişlerin, kişide yaratacağı hem memnuniyetsizlik hem de kötü görüntüsünün kaldırılması sağlanmış olacaktır. Başarılı şekilde yapacağımız implant uygulama sayesinde, doğal bir diş görünüme kavuşma şansını elde etmiş olacaksınız.  Aynı zamanda diş implantının ağız sağlığı açısından da faydalı olacak önemli bir seçenek olduğunun altını çizmemiz gerekir.

Diş eksikliği olan bölgede, zaman geçtik sıra çene kemiğinde erimeler meydana getirecektir. Bu yüzden diş eksikliğini hafife almamalı ve implant tedavisine mutlaka başvurulmalıdır. Diş çene kemiğinde doğabilecek erimelere karşı, diş hekimimiz müdahale ederek bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Başvuracağınız diş implantı sayesinde, çene kemiğinde erime büyük oranda kaybolmaya başlamış olacaktır. İzlediğiniz bu yol sayesinde, ağız sağlığınızı riske atmadığınız gibi tam tersine güven altına almaya başlamış olacaksınız.

Diş implatına gereksinim duyan hastalarımız, haliyle işin maddi boyutunu da araştırmaktadır. Diş hekimliğimizde yaptıracağınız Konya implant fiyatları ekonomik düzeyde tutulmaya çalışılmaktadır. Kaliteli malzemeler, üst düzey teknik ve tecrübeler doğrultusunda tedavi süreci başarıyla yerine getirilmiş olacaktır. Şimdiye kadar yüzlerce hastalarımızı diş ve diş etine dair sorunlarından kurtarmış bulunuyoruz. Almış olduğumuz olumlu geri dönüşümler bizi daha da olumlu yönde teşvik etmekte ve sizlere memnuniyet verecek bir hizmetler sunmaktayız.

Diğer Tedaviler

Aşağıdaki bölümde Ali Ayrancı'nın uzman olduğu tedavileri görebilirsiniz.